5 najdziwniejszych alergii

Alergia kojarzy nam się z uczuleniem na takie rzeczy jak sierść zwierząt, kurz, pleśnie i grzyby, orzechy i inne rzeczy, których skutecznie można unikać dla naszego bezpieczeństwa. Jednak nieliczne osoby zmagają się z naprawdę dziwnymi uczuleniami, z którymi życie sprawia ogromne trudności.

Alergia na wodę

Ta alergia została odnotowana u kilku osób na świecie. Jest to uczulenie, które ciężko sobie wyobrazić. Kontakt skóry nawet z odrobinką wody, a nawet z własnym potem wywołuje nieprzyjemną, często bolącą wysypkę. Życie z tym uczuleniem jest prawdziwą torturą, w końcu człowiek nie może cały czas chronić się przed wodą, a ciągłe jej unikanie jest niewyobrażalne, choćby ze względu na utrzymanie higieny.

Alergia na ćwiczenia

Osoby, których dotyka ten problem muszą zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, która w ich przypadku może skończyć się śmiercią. Nawet najmniejszy wysiłek fizyczny może spowodować wysypkę, problemy z układem trawiennym, a w bardzo poważnych przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który bez odpowiedniej reakcji może skończyć się śmiercią.

Alergia na pokarmy i napoje

Bardzo rzadka choroba, która nie pozwala na przyjmowanie żadnych pokarmów i napoi oprócz wody. Każdy pokarm może wywołać ostre bóle brzucha, wymioty i jest przyczyną powstawania wrzodów. Osoby z tą alergią mogą jedynie pić wodę, a wszystkie potrzebne składniki do życia dostarczane są za pomocą kroplówki.

Alergia na własne dziecko

Niewyobrażalna choroba dla młodych matek. Osoby dotknięte tym schorzeniem muszą trzymać się jak najdalej od swojej pociechy. W przypadku kontaktu z dzieckiem mogą rozwijać się swędzące i bolące wysypki i pęcherze. Kontakt z dzieckiem możliwy jest jedynie w specjalnym kombinezonie, który jest barierą dla alergenów.

Alergia na słońce

Bardzo dokuczliwe uczulenie, z którym jednak można żyć bez większych trudności. Podczas kontaktu ze słońcem u uczulonego, nie tylko mogą pojawić się swędzące i bolące zmiany naskórne, ale także alergicy mogą odczuwać mdłości i migrenę. Na szczęście można unikać bardzo intensywnego kontaktu ze słońcem, oraz używać silnych kremów z wysokim filtrem.

Na typowe alergie stosuj Allertec. ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *