Leki na alergię bez recepty

Polak zanim pójdzie do lekarza, bardzo często stara się leczyć się sam. Domowymi sposobami, z pomocą internetu, znajomych, rodziny i…farmaceutów. Leki antyalergiczne bez recepty są często kupowane przez osoby, które podejrzewają u siebie alergię, ale nie po drodze im do alergologa.

Histamina, czyli substancja odpowiedzialna za powstawanie objawów alergii często jest hamowana przez leki antyhistaminowe, dostępne bez recepty, właśnie z myślą o alergikach. Dzięki nim można załagodzić najpopularniejsze i najbardziej typowe objawy alergii – hamujące katar i udrażniające nos, zmniejszające obrzęk gardła czy też minimalizujące łzawienie z oczu.

Występują zarówno w tabletkach, jak w w formie kropli, maści czy sztyftów do nosa. Wśród nazw możemy wymienić Otrivin Allergy, Zyrtex czy Allertec.

Czy warto leczyć się samodzielnie?

Oczywiście nie! Jeśli podejrzewamy u siebie alergię pokarmową, na pyłki traw czy sierść zwierząt, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci testy alergiczne i przepisze odpowiednie preparaty na receptę. Zupełnie bezcelowe jest leczenie się samodzielnie w nieskończoność – objawy alergii mogą się nasilić i prowadzić np. do astmy oskrzelowej czy powikłań.

One Response
  1. 24 września 2015

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *